This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
          Dni Ziemi Cieszkowskiej 2018         
Impreza na stadionie sportowym w Cieszkowie rozpoczeła się w sobotę 2.06.2018 r.o godz 16.00 od występów artystycznych Publicznego Przedszkola w Cieszkowie, uczniów ogniska muzycznego przy GCK oraz Grupy Show Dance ćwiczącej na co dzień w GCK. Po występach muzycznych z rycerskim pokazem wystąpiło bractwo rycerskie Chorągwi Piastów Śląskich z Oławy.Byly widowiskowe walki rycerskie.Po godzinie 17:00 konkurencje sportowe na stadionie dla cieszkowian poprowadził Robert Pluciński. Chętnych do konkurencji nie brakowało gdyz zglosilo się 13 mężczyzn i 7 kobiet.Najpierw w szranki ruszyły panie,które rywalizowały w rzucaniu kaloszem. Już pierwszy rzut okazał sie zwycięski.Kalosz rzucony z wielkim rozmachem przez Beatę Plucińską przefrunął aż 17,8 m. Kolejne miejsca zajeły Dominika Kapica i Ewa Kapica. Wśród panów najlepszy okazał się Andrzej janik który posłał kalosza na odległość 25.9m. II miejsce zajął Marcin Bela a III miejsce Tomasz Wołkowski.
Drugą konkurencją było przeciąganie liny w której niezwyciężona okazała się drużyna OSP Cieszków.Nagrodą była beczka piwa.
W tym dniui na orliku odbył się także Turniej Piłki Nożnej Dzieci. Wśród drużyn z roczników 2007/2008 zwyciężyla Pogoń Cieszków  II miejsce zajeła CKS Zduny, III miejsce zajeła szkółka piłkarska Milicz, IV miejsce  Bona Fide Krośnice a V miejsce Barycz Sułów. W gronie roczników 2009/2010 najlepsza była także Pogoń Cieszków,II miejsce szkółka piłkarska Milicz ,III miejsce Barycz Milicz, IV miejsce CKS Zduny a V miejsce Barycz Sułów.
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Cieszkowskiej zorganizowało tego samego dnia rajd rowerowy do Gór. W rajdzie ktory na stale wpisał się już w kalendarz imprez lokalnych wzielo udział 20 osób. Rowerzystów poprowadził instruktor turystyki roerowej Artur Maryjowski z urzędu Gminy w Cieszkowie.
Podczas XV obchodów Dni Ziemi Cieszkowskiej z zaproszonych  artystów jako pierwszy wystapił artyska kabaretowy Roman Gerczak w jego wykonaniu publiczność uslyszała m.in. takie przeboje jak "Zabrałaś mi lato"W przerwie konceru pojawił się włodarz gminy wójt Ignacy Miecznikowski oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Wojciech Bajodek,którzy uroczyście otworzyli XV Dni Ziemi Cieszkowskiej na scene zaproszono przedstawicieli instytucji , którzy od pierwszej odsłony święta angażują się w organizację obchodów Dni Ziemi Cieszkowskiej.Są to m.in.Gminnce Centrum Kultury w Cieszkowie, SP Cieszków, SP Pakosławsko, Przedszkole Publiczne w Cieszkowie III Szczep Harcerski Sokół, UKS Olimpia Cieszków,Gminne Zrzeszenie LZS, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Cieszkowskiej, Koło wędkarskie Cieszków ,Piekarnia Smak, OSP Cieszków, Bank Spółdzielczy w Miliczu, oraz firma Planson.
Po występie Gerczaka z koncertem akordeonowym wystąpili bracia Tadeusz i Piotr Kuśnierzowie,a o godz. 21 na scenie pojawila się gwiazda wieczoru -
zespół disco polo BOBI. Pod sceną pojawiły się wówczastłumy cieszkowian i mieszkańców ościennych powiatów. Po koncercie pioseknarz rozdał swoim fanom płyty zespołu oraz białe róże.Od godziny 22 do tańca przygrywal mieszkańcom Nocny Express z Ostrówa Wielkopolskiego.
W niedzielę 3 czerwca impreza na stadionie ruszyla o godz 14 Były wystepy dzieci ze szkół podstawowych w Pakosławsku i Cieszkowie,Akademia Rowerowa z konkursami z nagrodami,zawody łucznicze UKS Milicz czy pokaz pokaz UKS Olimipii Cieszków.Wcześniej jednak w cieszkowskim parku odbyły się zawody wędkarskie w których wystartowało 19 dzieci. Ryby najlepiej  łowiła Gabriela Ciesiak, drugi był Marcel Kolenda a trzecia Kornelia Szymańska .
W ciągu dnia odbył się równiez konkurs sołectw oraz loteria Kogucik. Na zakończenie imprezy przygotowano muzyczne atrakcje. Na scenie koncertował zespół disco polo
Jumper, znany mieszkańcom gminy zespół Viatori z Pakosławska oraz gwiazda wieczoru zespół Don Vasyla z repertuarem cygańskich piosenek i tańców.
Od godz.22 do tańca przygrywal DJ.


DNI ZIEMI CIESZKOWSKIEJ 2016