Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Kółko plastyczne!    
Sztuka jest dla każdego dziecka środkiem wyrazu, a plastyka jest działalnością twórczą i dynamiczną. Dzieci tworząc działają spontanicznie niezależnie od wiedzy i doświadczeń jakie  posiadają.
Zapewniając dzieciom warunki do stałego tworzenia wpływamy pozytywnie na cały ich rozwój. Aktywność plastyczna wyzwala u dzieci potrzebę: działania, tworzenia, zabawy, afirmacji własnego " ja" , znaczenia i wartości. Tworząc, dziecko przekazuje własne przeżycia, doświadczenia, uczucia oraz wiedzę w formie właściwej tylko dla niego. Rysowanie, malowanie jest aktywnością najbardziej dla naszych dzieci dostępną i możliwą do realizacji. Kółko plastyczne działa w naszym Centrum już od kilku lat. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w sali przystosowanej do tego typu zajęć. Uczestnikami zajęć są dzieci ze szkoły podstawowej i młodsze. Głównymi celami naszego koła plastycznego są:
- rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych, 
- kształtowanie umiejętności wyrażania swoich przeżyć i emocji   różnymi środkami wyrazu plastycznego, 
- uwrażliwienie na piękno otaczającego świata oraz sztuki Do podstawowych zadań należy uwrażliwienie na różne zjawiska wizualne, jak światło, barwę, kształt, proporcje, kompozycję, a z drugiej strony   kształcenie zdolności emocjonalnego przeżywania różnych wartości plastycznych, eksperymentowanie z materiałem i narzędziem oraz swobodne wyrażanie przeżyć i własnych doświadczeń. Każde dziecko tworzy prace o innym charakterze, o zróżnicowanej treści, formie i sposobie wykonania, dlatego szczególnie ważne jest, aby stosować jak najwięcej różnorodnych technik plastycznych. Wystawy prac dzieci  na terenie Centrum  są źródłem ogromnej satysfakcji, które pozwalają dzieciom
zaistnieć, motywować do dalszego działania, co tak bardzo ważne jest w nabywaniu samodzielności i dla ich zaistnienia w społeczeństwie. W kółku uczestniczy od 15 do 20 dzieci, a w 2009r. zorganizowaliśmy między innymi takie  konkursy plastyczne: "Kartka Walentynkowa" ,  " Marzenia kolorowe jak motyle"  oraz rysowaliśmy i malowaliśmy na kółku na następujące tematy: " Zima piękną porą jest" , " Świat w zwierciadle fantazji" , " Ramka ze zdjęciem mojej mamy" .
Zajęcia prowadzą: Renata Michalak i Marta Mądrecka